ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 2-1

Στο τρίτο και δυσκολότερο παιχνίδι του τουρνουά η ομάδα μας αντιμετώπισε την ομάδα του Παναθηναϊκού σήμερα το απόγευμα και απέδειξε για ακόμη μία φορά ότι είναι σε φοβερή φόρμα. Η ομάδα μας ήταν εμφανώς ανώτερη από τον αντίπαλο και κατάφερε να κερδίσει με 2-1.

Το σκορ του αγώνα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του  αγώνα καθώς οι παίκτες μας δεν ήταν προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια με αποτέλεσμα να χαθούν πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν στη διάρκεια του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο έχοντας την κατοχή της μπάλας και δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες για γκολ. Μόνο δύο φορές η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα των αντιπάλων από προσπάθειες των Λαζαρίδη και Χατζηζήση.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ αλλά και πάλι η ομάδα μας δημιούργησε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να διευρύνει το δείκτη του σκορ σε υψηλότερα επίπεδα.

Μετά το τέλος της δεύτερης ημέρας του τουρνουά η ομάδα μας παραμένει αήττητη με συνολικά  14 γκολ υπέρ και 2 κατά.