Διατηρεί το απόλυτο η Κ17

Επίδειξη δύναμης έκανε, την Κυριακή (23/10), η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ. Οι «ασπρόμαυροι» επικράτησαν με σκορ 1-6 (0-3 Ημίχ.) επί της αντίστοιχης της Ξάνθης, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος υποδομής της Super League.

Το συγκρότημα του Άγγελου Ζαζόπουλου διατήρησε το απόλυτο νικών, καθώς σε τρία παιχνίδια έχει ισάριθμες νίκες, ενώ έχει κάνει και το ρεπό της.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι, άνοιξαν το σκορ στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Μίλερ, ενώ στο ημίχρονο ουσιαστικά είχε… τελειώσει το παιχνίδι, καθώς οι «ασπρόμαυροι» πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με σκορ 0-3.

Το δεύτερο μέρος ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Ο ΠΑΟΚ έριξε τους ρυθμούς, οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 60′ με τον Γούναρη, αλλά δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο έφεραν το τελικό 1-6.

Για τον ΠΑΟΚ τα γκολ σημείωσαν οι: Μίλερ (2) 15′, 49, Παπαδόπουλος (2) 33′, 81′, Τουμανίδης 45′ και Δουρμούσης 90′. Για την Ξάνθη το γκολ της τιμής σημείωσε ο Γούναρης στο 60′.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Ταχματζίδης, Καραμπάς, Μίλερ, Βασαΐτης, Τσελεπίδης (55′ Δουρμούσης), Καρατζάογλου, Παπαδόπουλος Δ., Τουμανίδης (52′ Στεφανίδης), Κουλούρης (66′ Τζεβελέκης), Σαββίδης (66′ Κουτσομήτρος), Πόζογλου (75′ Καψάλης).

«Ευχαριστημένος, θέλω βελτίωση»

Ο προπονητής της ομάδας Κ17 του ΠΑΟΚ, Άγγελος Ζαζόπουλος, μίλησε στο olaPAOK.gr για τη νίκη που σημείωσαν οι «ασπρόμαυροι».
«Είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση και την προσπάθεια των παικτών στη νίκη μας επί της Ξάνθης, όπως επίσης και από την προσπάθεια τους στην προπόνηση. Ο καθρέφτης, όμως, είναι οι επίσημοι αγώνες. Χρειαζόμαστε, όμως, να βελτιώσουμε κάποια στοιχεία στο παιχνίδι μας που θα μας βοηθήσουν να γίνουμε σαφώς καλύτεροι».

ΠΗΓΗ: olapaok.gr