ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ ΦΙΛΙΚΟ

Νικηφόρο ήταν το πρώτο επίσημο φιλικό της ομάδας μας σήμερα στα γήπεδα PLANET κόντρα στο παιδικό τμήμα του Μαντουλίδη με σκορ 2-1.

Η ομάδα μας κατάφερε να αντεπεξέλθει στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και να επιβάλει  τον ρυθμό της αν και οι αντίπαλοι ήταν παιδιά γεν.97-98. Η ομάδα μας πήρε το προβάδισμα στον αγώνα με γκολ του Τζέλα στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Μέχρι και τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου όπου η ομάδα μας πέτυχε το δεύτερο γκολ με καταπληκτική προβολή του Ταχματζίδη, η ομάδα μας είχε την υπεροχή του αγώνα και απέδωσε ωραίο ποδόσφαιρο. Στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα η ομάδα μας κουράστηκε και οι αντίπαλοι κατάφεραν να μειώσουν σε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Να καλωσορίσουμε και τα νέα παιδιά που ενσωματώθηκαν στη ομάδα μας και να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια.