Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στον ημιτελικό

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στον ημιτελικό του PANAXIA CUP όπου και ηττήθηκε από την FC Köpenhamn με 2-0.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο σε όλη τη διάρκεια του καθώς οι δύο ομάδες ήταν ισοδύναμες και οι ευκαιρίες πραγματικά λιγοστές. Οι αντίπαλοι ευτύχησαν να πετύχουν ένα γκολ με αμφισβητούμενο πέναλτι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου. Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά οι αντίπαλοι κέρδισαν ακόμη ένα πέναλτι (καθαρό αυτή τη φορά ) αλλά δεν κατάφεραν να ευστοχήσουν.

Έως το τελευταίο λεπτό η ομάδα μας προσπάθησε να ισοφαρίσει πιέζοντας τους αντιπάλους   αλλά δεν τα κατάφερε και στο τελευταίο λεπτό δέχθηκε το δεύτερο γκολ.

Όλα τα παιδιά της ομάδας μας προσπάθησαν πολύ σε όλη τη διάρκεια του τουρνουά και κατάφεραν να τερματίσουν για ακόμη μία φορά στις πρώτες ομάδες του τουρνουά. Σημαντικές εμπειρίες για όλα τα παιδιά της ομάδας καθώς και για τα νέα παιδιά που προστέθηκαν στην ομάδα τις τελευταίες εβδομάδες.

Για ακόμη μία φορά τα τμήματα των ακαδημιών απέδειξαν ότι βρίσκονται σε υψηλό επίπεδο και όλη η δουλειά που γίνεται τα τελευταία χρόνια άρχισε να αποδίδει καρπούς.

Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα καθώς και τον προπονητή Κο Γιάννη Αβραμίδη.