Στον Ημιτελικό του PANAXIA CUP η ομάδα μας.

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί της FC Honka με 1-0 και προκρίθηκε στον ημιτελικό της διοργάνωσης όπου αύριο θα αντιμετωπίσει την FC Köpenhamn στις 11:00(12:00 Ώρα Ελλάδος).

Η ομάδα μας σαφώς και αδικείται από το τελικό σκορ αφού το άγχος ήταν η αιτία η ομάδα μας να χάσει 3 τετ-α-τετ στο πρώτο ημίχρονο. Αν τα παιδιά ήταν πιο προσεκτικά το σκορ θα είχε πάρει διαστάσεις θριάμβου.

Το μοναδικό γκολ της ομάδας μας πέτυχε ο Χατζηζήσης στο πρώτο ημίχρονο.

Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο χάλασε από τον διαιτητή καθώς οι αντίπαλοι έπαιξαν αρκετά αντιαθλητικά με αποτέλεσμα να έχουμε τραυματισμό μικρού αθλητή μας εκτός φάσης.  Το ευτράπελο από τον διαιτητή είναι  ότι προς το τέλος του αγώνα και ενώ η ομάδα μας προηγείτο με 1-0 σε καθυστέρηση του τερματοφύλακα μας έδωσε έμμεσο φάουλ στους αντιπάλους. Εξοργισμένοι οι συνοδοί της ομάδος καθώς και οι προπονητές (Αβραμίδης και Μήττας) παρενέβησαν στην αδικία που συντελείτο στο γήπεδο.

Τελικά ούτε οι αντίπαλοι ούτε κανείς άλλος δεν κατάφεραν να αλλάξουν την ροή του αγώνα και η ομάδα μας θα αγωνιστεί στον ημιτελικό του τουρνουά.

Μεγάλη συμπαράσταση από την κερκίδα είχαν τα παιδιά της ομάδας μας αφού οι μικροί αθλητές της ομάδας Κ11 που αγωνίζονται στο ίδιο τουρνουά  μετέτρεψαν το γήπεδο σε Τούμπα.

Τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών θα είναι:   FC PAOK – FC Köpenhamn  &  Malmö FF – Valencia                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             Επιστροφή στην Αρχική