Μία νίκη, Μία ήττα και προχωράμε…

Μετά από μία κακή παρένθεση στον πρωινό αγώνα η ομάδα μας επανήλθε στις νίκες με το εντυπωσιακό 5-0 επί της IK Franke.

Στον πρωινό αγώνα η ομάδα μας ήταν πολύ άτυχη και το τελικό σκορ μόνο πλασματικό μπορεί να θεωρηθεί. Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και μόλις στο 5ο λεπτό δεν της δόθηκε πεντακάθαρο πέναλτι σε προσπάθεια του Χατζήνα. Το πέναλτι μετατράπηκε σε φάουλ πάνω στη γραμμή της μεγάλης περιοχής και η ευκαιρία χάθηκε. Λίγα λεπτά μετά η ομάδα μας δεν κατάφερε να προηγηθεί αφού το σουτ του Χατζήνα προσέκρουσε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Να σημειωθεί ότι η ομάδα μας βρήκε απέναντι της ένα εκπληκτικό τερματοφύλακα που σταματούσε κάθε προσπάθεια της ομάδας μας.

Οι αντίπαλοι παίζοντας με αντεπιθέσεις κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ κάτι που ανάγκασε την ομάδα μας να επιτεθεί μαζικά με αποτέλεσμα να μένει εκτεθειμένη στις αντεπιθέσεις  των αντιπάλων η άμυνα μας.

Στο τελευταίο παιχνίδι του ομίλου τα παιδιά της ομάδας μας συνέτριψαν την IK Franke με 5-0.

Δείχνοντας το πραγματικό της εαυτό η ομάδα μας κατάφερε να επιβληθεί εύκολα της αντιπάλου του με γκολ των Χατζήνα, Νούκαρη(2), Αλωπούδη και Ταχματζίδη.

Μετά από την  νίκη αυτή η ομάδα μας κατέκτησε την δεύτερη θέση του ομίλου της και πέρασε στον προημιτελικό της διοργάνωσης.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στις 19:00 (20:οο Ώρα Ελλάδος).