Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας στη Σουηδία.

Μεγάλη επιτυχία της ομάδος μας στο πρώτο παιχνίδι του PANAXIA CUP στη Σουηδία κόντρα στους διοργανωτές (AIK) με σκορ 2-0.

Η ομάδας μας  ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δεν επέτρεψε τους αντιπάλους να δημιουργήσουν την παραμικρή φάση μπροστά στην εστία της. Από το πρώτο λεπτό τα παιδιά της ομάδας μας ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους και κατάφεραν να επιβάλουν το ρυθμό τους στους αντιπάλους με αποτέλεσμα να καταφέρουν να προηγηθούν από το πρώτο ημίχρονο με γκολ του Γιώργου Χατζήνα . Από τύχη το σκορ παρέμεινε σε αυτό το επίπεδο μιας και η ομάδα μας θα μπορούσε να έχει σημειώσει τουλάχιστον ένα γκολ ακόμη.

Αυτό που δεν κατάφερε να πετύχει στο πρώτο ημίχρονο ήρθε τελικά στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ του Χατζηζήση. Ευχαριστημένος έμεινε από την απόδοση των παιδιών ο κ Γιάννης Αβραμίδης που βλέπει τις επιλογές του να τον δικαιώνουν.

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα μας και μάλιστα μετά από ένα κοπιαστικό ταξίδι που ξεκίνησε στις 4:00 τα ξημερώματα και με θερμοκρασίες κοντά στους 10 βαθμούς Κελσίου.

Εντύπωση κάνανε οι άψογες εγκαταστάσεις των Σουηδών και η άριστη φιλοξενία τους.

Το τουρνουά διεξάγεται σε 4 ομίλους με την ομάδα μας να συμμετέχει στον πρώτο από αυτούς .

Αύριο στα δύο παιχνίδια που απομένουν στη φάση των ομίλων η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει κατα σειρά τη Malmö FF  στις 9:00 και τη IK Franke στις 13:00 με το πρώτο παιχνίδι να είναι το σημαντικότερο.

Οι μικρότεροι (2000) ποδοσφαιριστές της ομάδα μας στάθηκαν άτυχοι στο πρώτο τους παιχνίδι καθώς αν και προηγούνταν με 2-0 σε όλη τη διάρκεια του αγώνα δέχθηκαν 2 γκολ στην εκπνοή του αγώνα κόντρα στη Djurgårdens IF και αναδείχθηκαν ισόπαλοι. Η ομάδα του Βασίλη Μήττα θα αντιμετωπίσει αύριο στις 11:οο την IK Sirius και στις 15:00 την Latorps IF.

Καλή συνέχεια στα παιδιά και ελπίζουμε να το διασκεδάσουν.

Ένα Σχόλιο to “Με νίκη ξεκίνησε η ομάδα μας στη Σουηδία.”