ΑΡΗΣ(99) – ΠΑΟΚ(99) 0-1

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα μας επί του Άρη με 1-0 στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΜ.

Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας πέρασε μόνη πρώτη στη βαθμολογία του δευτέρου ομίλου του προπαιδικού πρωταθλήματος αφήνοντας  πίσω τον Άρη 1 βαθμό.

Η ομάδα μας ήταν κυρίαρχη στον αγώνα και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού από τον αντίπαλο.  Επέβαλε τον ρυθμό της και αγωνίστηκε με πολύ πάθος δείχνοντας ότι η ήττα του πρώτου γύρου στα πέναλτι ήταν απλώς ένα διάλειμμα στις συνεχόμενες νίκες μας.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν φανερό ποια είναι η κυρίαρχη ομάδα στον σημερινό αγώνα. Το δοκάρι στο σουτ του Χρήστου Ταχματζίδη στα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν το σημάδι για το τι θα επακολουθούσε. Σε μία εξαιρετική αντεπίθεση ανατράπηκε ο Λαζαρίδης λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή. Την εκτέλεση του φάουλ ανέλαβε ο Ταχματζίδης που με δυνατό  σουτ έγραψε το 1-0.

Η ομάδα μας συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων του αγώνα και θα μπορούσε να είχε πετύχει και άλλα γκολ αν ήταν πιο αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια.

Αυτό που ξεχώριζε την ομάδα μας από τον αντίπαλο ήταν σίγουρα το πάθος των παιδιών καθώς και η ισχυρή θέληση για τη νίκη.  Δεν περνούσε από το μυαλό τους ότι δεν θα βγούνε νικητές από την συγκεκριμένη αναμέτρηση.