Νίκες και μόνο νίκες

Oι ακαδημιες του ΠΑΟΚ για άλλη μια φορά παρέδωσαν μαθήματα αποτελεσματικότητας καθώς σημείωσαν το απόλυτο των νικών. Να σημειωθεί μάλιστα οτι τα τμήματα υποδομής του Δικεφάλου αγωνίζονται σε μεγαλύτερες ηλικιακά κατηγορίες για λόγους ανταγωνισμού και βελτίωσης των αθλητών της.Άλλη μια νίκη με εμφατικό σκορ πέτυχε η ομάδα του εφηβικού του ΠΑΟΚ επι του Μακεδονικού με σκορ 6-2. Με το αποτέλεσμα του ημιχρόνου να είναι 5-1 η ομάδα του Άγγελου Ζαζόπουλου είχε άλλο ένα ημίχρονο διαδικαστικού χαρακτήρα μ’ έναν αξιόμαχο Μακεδονικό. Το σκορ διαμόρφωσαν ο Κουλούρης που πέτυχε τρία τέρματα έπειτα από τα τέσσερα τις προηγούμενης βδομάδας και οι Τουμανίδης Μαυρόμάτης και Τάταλας που πέτυχαν από ένα.
Για τον ΠΑΟΚ έπαιξαν οι Ορφανίδης, Χατζηαναγνώστου, Τουμανίδης, Τσελεπίδης, Βασαϊτης, Κιόρτσης, Στεφανίδης, Χαλκιάς, Κυρικτσής, Τάταλας, Κουλούρης. Συμμετείχαν οι Μαυρομάτης, Καραντασιάδης, Γιαννουλάκης, Ιγνατάκης Λάμπρου.

Η ομάδα του παιδικού ’97 του ΠΑΟΚ επκράτησε με 5-0 του Αχιλλέα Τριανδρίας στην Τριανδρία. Η ομάδα του Αλέκου Θεοδωρίδη ήταν καταιγιστική για ακόμα μια φορά και έφτασε άνετα σε άλλη μια επικράτηση. Τα γκολ πέτυχαν οι Ρεσούλι (2), Πουγαρίδης, Κάκος και Πούφλης.
Αγωνίστηκαν οι: Δεληγιάννης, Δεινοβίτσης, Ίντος, Ξεπαπαδέας, Κώστας, Πατράλης, Μαργαρίτης, Κάκος, Συρράκος, Πουγαρίδης, Παντεκίδης, Ρεσούλι, Ζαφειρίου, Κίστογλου, Πούφλης, Καραγκούνης, Βαρλάμης, Κασαπίδης

Με σκορ 1-0 επικράτησε η ομάδα του προπαιδικού ’98 του ΠΑΟΚ επί της Ακαδημίας Γιαννιτσών. Μέτριο παιχνίδι παίχτηκε στα γήπεδα Μάττα κυρίως λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου. Η ομάδα του Αλέξη Τασούλη έχασε κάποιες ευκαιρίες και το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Πασπαλάς.
Αγωνίστηκαν οι: Μούτσα, Χαζαρίδης, Παραστατίδης, Πασπαλάς, Μπουζούδης, Κυριλίδης, Νεστοράς, Ζαμπέτης, Πάνος, Χατζηπαρασίδης, Γολιδόπουλος. Συμμετείχαν οι Χαραλαμπίδης, Καπανάτζε, Βαρουξάκης, Τζεβελέκης, Ιωαννίδης, Ρούτσης.

ΠΗΓΗ:paok24.com