Κ20 ΠΑΟΚ – ΠΑΟ 1-0

Σημαντική νίκη πήρε το Σάββατο (5/2) η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Παναθηναϊκού. Το παιχνίδι που διεξήχθη στη Νέα Μεσημβρία δεν ήταν πολύ καλό όσον αφορά την ποιότητα, όμως, είχε δύναμη και πολλές μονομαχίες. Η ομάδα του «Δικεφάλου» ευτύχησε να πάρει κεφάλι στο σκορ χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Μωυσιάδης στο 62′, ένα γκολ που τελικά έδωσε τη νίκη στον «Δικέφαλο». Οι παίκτες του ΠΑΟΚ μπόρεσαν και κράτησαν το μηδέν στην άμυνα, αν και έπαιζαν με δέκα παίκτες για περίπου 15 λεπτά, λόγω ενός τραυματισμού του Λαμπάκη και ενώ οι αλλαγές είχαν «κλείσει».

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ: Κουτζαβασίλης, Λαμπάκης, Σταφυλίδης, Ιντζίδης, Αγγελίδης, Κάτσε, Πετρίσεβιτς, Κωτούλας (63′ Κωνσταντινίδης), Σκέμπης (46′ Προβατίδης), Μωυσιάδης, Μπολόσης (75′ Σαββίδης).

ΠΑΟ: Ταμπάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Βιτώρος (70′ Αναστόπουλος), Ακάι, Μαρινάκης, Χουχούμης (64′ Κασαπάκης), Φουρλάνος, Λαγός, Μαχλελής, Μανσούζ, Φέτσης.

Η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ πέτυχε σημαντική νίκη το Σάββατο (5/2) με σκορ 1-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Κολομπούρδας, περιχαρής μίλησε στο olaPAOK.gr για το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε η ομάδα του.

Αναλυτικά όσα είπε ο Κολομπούρδας:

Για τη σημερινή (5/2) νίκη: «Πετύχαμε ακόμη μία νίκη σε ντέρμπι. Δείχνουμε ψυχή στα δύσκολα παιχνίδια και αυτό δείχνει ότι έχουμε πολύ καλή λειτουργία και ανταποκρινόμαστε στις απαιτήσεις του αγώνα».

Για την απόδοση των παικτών του: «Δεν έμεινα ικανοποιημένος στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε ένα καλό 20λέπτο, όπου πετύχαμε και το γκολ. Όμως, αυτό που με χαροποιεί είναι ότι λειτουργήσαμε σαν ομάδα και σε μία όχι τόσο καλή μέρα μπορέσαμε και πήραμε τους τρεις βαθμούς».

ΠΗΓΗ:olapaok.gr