Τα αποτελέσματα των ακαδημιών

Τα αποτελέσματα και τα στοιχεία των αγώνων που έδωσαν σήμερα οι ακαδημίες του ΠΑΟΚ, όπως τα κατέγραψε το PAOK24.Τέλος στο νικηφόρο σερί για το εφηβικό του ΠΑΟΚ που ηττήθηκε στα πέναλτι από τον Αγροτικό Αστέρα με το σκορ στην κανονική διάρκεια να λήγει 2-2. Για την ομάδα του Άγγελου Ζαζόπουλου σκόραρε ο Πόζογλου και ο Καραντασιάδης.
Αγωνίστηκαν οι Βάρης, Κατσούμπας, Κιόρτσης, Χατζηαναγνώστου, Βασαϊτης, Τουμανίδης, Στεφανίδης, Μαυρομάτης, Πόζογλου, Κουλούρης, Χαλκιάς.Συμμετείχαν οι Τσελεπίδης, Λάμπρου, Παναγιωτίδης, Τάταλας, Κουτσομήτρος, Καραντασιάδης, Κιρικτσής.

Εύκολη νίκη επί του Άρη πέτυχε το προπαιδικό ’98 του ΠΑΟΚ με σκορ 3-0 στη Μίκρα. Η ομάδα του Αλέξη Τασούλη μπήκε νωθρά στο 1ο ημίχρονο όμως στο 2ο ο ρυθμός ανέβηκε με τον Δικέφαλο να φτάνει εύκολα στη νίκη. Τα τέρματα πέτυχαν ο Ζαμπέτης και δύο γκολ πέτυχε ο Αργυρίου. Να τονίσουμε οτι ο Αργυρίου μπήκε ως αλλαγή στο 2ο ημίχρονο στο 46’.
Αγωνίστηκαν οι Καμίλαλης, Χαζαρίδης, Παραστατίδης, Μπουζούδης, Πασπαλάς, Κυριλίδης, Νεστοράς, Χαραλαμπίδης, Ζαμπέτης, Καρασσαβίδης, Τζεβελέκης. Συμμετείχαν οι: Αργευρίου, Βαρουξάκης, Χατζηπαρασίδης, Πάνος, Καπανάτζε, Ιωαννίδης. Στην 2η θέση πλέον το προπαιδικό έπειτα και από αυτή τη νίκη μόλις ένα βαθμό πίσω από τους Μπέμπηδες.

Ένα εύκολο πρωινό για το προπαιδικό ’99 του ΠΑΟΚ απέναντι στην ΑΕ Φαλήρου της οποίας και επικράτησε με 5-0. Μονόπλευρο παιχνίδι με την ομάδα του Δικεφάλου να πετυχαίνει 5 τέρματα με τους Μπαλογιάννη, Ταχμάτζίδης, Τσέλα, Χατζηβασιλειάδη και Λαζαρίδη.
Αγωνίστηκαν οι Πανώρης, Καλλισώρας, Γκόλτσιος, Μαστωρόπουλος, Μήτογλου, Μπαλογιάννης, Νουκάρης, Χατζήνας, Αλωπούδης, Χατζηβασιλειάδης, Λαζαρίδης, Τσέλα. Ταχματζίδης. Στην πρώτη θέση πέρασε η ομάδα του Δικεφάλου έπειτα από αυτήν την νίκη εκμεταλλευόμενη και το ρεπό του Άρη.

ΠΗΓΗ:paok24.com