Έκανε την αρχή η Κ20

Άνετη επικράτηση με σκορ 0-2 πέτυχε το Σάββατο (15/1) η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού Βόλου. Το συγκρότημα του Νίκου Κολομπούρδα έχασε σωρεία ευκαιριών, όμως, δεν το πλήρωσε πετυχαίνοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Η δεύτερη ομάδα του «Δικεφάλου» κατάφερε να πάρει το προβάδισμα χάρη σε γκολ του Κάτσε στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ θα μπορούσε να πάει στο αποδυτήρια προηγούμενη με μεγαλύτερο σκορ. Το δεύτερο ημίχρονο εξελίχθηκε στο ίδιο μήκος κύματος, με τους «ασπρόμαυρους» να χάνουν μεγάλες ευκαιρίες με τον Κίτσιου και τον Κωτούλα. Τελικά, ο Μωυσιάδης στο 78ο λεπτό «κλείδωσε» τη νίκη για τον ΠΑΟΚ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Σταφυλίδης, Ιντζίδης, Αγελίδης, Κάτσε, Πετρίσεβιτς (46′ Σάρρος), Κίτσιου, Κωτούλας (72′ Προβατίδης), Μωυσιάδης, Σκέμπης (60′ Πέλκας)

ΠΗΓΗ:olapaok.gr