ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ – ΠΑΟΚ 98 1-0

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα με 1-0 γνώρισε το προπαιδικό του ΠΑΟΚ από την ομάδα των Μπέμπηδων 2000 στο ντέρμπι των προπορευόμενων της βαθμολογίας σήμερα το πρωί στις εγκαταστάσεις της Μίκρας.
Το συγκρότημα του Αλέξη Τασούλη που έχει σοβαρές ενστάσεις για τη διαιτησία, παρατάχθηκε με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών, και ήταν σαφώς ανώτερο στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, χάνοντας αρκετές κλασικές ευκαιρίες.
Στις αρχές της επανάληψης, όμως, μετά από σύγχυση στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο επιθετικός των Μπέμπηδων εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία βγαίνοντας τετ-α-τετ με το τέρμα και -σύμφωνα με το διαιτητή- ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα που βγήκε να μαζέψει την μπάλα, κερδίζοντας το πέναλτι για την ομάδα του. Οι Μπέμπηδες ήταν εύστοχοι στο πέναλτι, διαμορφώνοντας το 1-0, το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ, καθώς αν και το παιχνίδι άνοιξε μετά, δεν άλλαξε κάτι και ο ΠΑΟΚ «έπεσε» στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Οι δύο ομάδες έδωσαν ραντεβού στη ρεβάνς του δεύτερου γύρου…

Για τον Δικέφαλο αγωνίστηκαν οι Μούτσα, Χαζαρίδης, Παραστατίδης, Μπουζούδης, Πασπαλάς, Νεστοράς, Χαραλαμπίδης, Ζα,πέτης, Καρασαββίδης, Καπανάτε, Γολιδόπουλος. Συμμετείχαν οι: Βαρουξάκης, Ιωαννίδης, Τζεβελέκης, Πάνος.

ΠΗΓΗ:facebook/paokacademy1998