Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 0-1

Το σκορ για την ομάδα του Νίκου Κολομπούρδα άνοιξε μόλις στο 16’ λεπτό ο Σάρρος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Στο 36’ ο δικέφαλος με τον Μωϋσιάδη είχε άλλη μια ευκαιρία μ’ ένα σουτ να περνάει ελάχιστα άουτ. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε ακριβώς όπως το πρώτο, με επιθετική ανυπαρξία από πλευράς Ολυμπιακού και μ’ ένα ΠΑΟΚ που παίζοντας έξυπνα διατήρησε το σκορ υπέρ του και έβαλε στις βαλίτσες του, τους τρεις πόντους. Μοναδική ευκαιρία για το δεύτερο ημίχρονο ένα τετ α τετ του Διαμαντάκου στο 80’.
Αγωνίστηκαν οι:

Ολυμπιακός: Μπάμποβιτς, Πολυχρονίδης (31 Αποστολόπουλος), Λυκόγιαννης, Ρέτζο, Ρουγκαλάς, Λεάντρο, Σούκιας, Ιάτρου (56 Πάνουελ), Διαμαντάκος, Κοτσαρίδης (71 Μακαρονάς), Βάντερσον.
ΠΑΟΚ: Κουτζαβασίλης, Καραντασιάδης, Σταφυλλίδης (88’ Λαμπάκης), Αγγελίδης, Ιντζίδης, Κάτσε, Κίτσιου (73 Πέλκας), Σαρρός, Χαρμάνας (57 Κωτούλας), Μωϋσιάδης, Σκέμπης.

“Είναι μάγκες”

«Δεν θέλω να κάνω δηλώσεις! Συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου, θέλω να απολαύσουν αυτή τη νίκη γιατί είναι μάγκες!» ήταν τα λόγια του χαρούμενου προπονητή της ομάδας νέων, Νίκου Κολομπούρδα στο PAOK24.

Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να είχε νικήσει και με μεγαλύτερο σκορ πήρε το 0-1, σ’ έναν αγώνα που εξελίχθηκε άνετα Η νίκη αυτή ανέβασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας τον ΠΑΟΚ, που περιμένει τα αποτελέσματα των αντιπάλων του.