Μία ενδεκάδα γκολ!

Σε επιθετικό μονόλογο του ΠΑΟΚ εξελίχθηκε ο αγώνας του «Δικέφαλου» με τον Πανσερραϊκό. Οι «ασπρόμαυροι» ήταν για για ακόμα ένα παιχνίδι καταιγιστικοί και μετά το 9-0 της Καβάλας, επικράτησαν το Σάββατο (13/11) της ομάδας των Σερρών με σκορ 11-0! Ο ΠΑΟΚ από το πρώτο λεπτό του αγώνα επέβαλλε τον δικό του ρυθμό και με την συμπλήρωση 30 λεπτών προηγούνταν με σκορ 3-0. Το παιχνίδι είχε τελειώσει, ωστόσο οι παίκτες του Σαββίδη δεν σταματούσαν πουθενά. Πέτυχαν ακόμη τρία τέρματα μέχρι το 45′ και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με σκορ 6-0.

Το δεύτερο μέρος αποτελούσε πια τυπική διαδικασία. Ο ΠΑΟΚ σκόραρε άλλες πέντε φορές, ο προπονητής του έδωσε χρόνο σε παίκτες που δεν είχαν αρκετό μέχρι σήμερα και το τελικό σφύριγμα βρήκε τον «Δικέφαλο» νικητή με το εντυπωσιακό 11-0.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Πανσερραικός: Ντάτζης (46′ Μακρής), Ησαίδης (46′ Παναγιωτίδης), Νέδος, Μάσιος, Παμπαδίνης, Πατελούδης (46′ Ρόβας), Τζήτος, Κασμερίδης, Ζιγκερίδης (46′ Καμίλαλης), Αυγερινός, Αντωνογλούδης (17′ Δαγκούλης)

ΠΑΟΚ: Στρέζος, Κωνσταντινίδης (65′ Σαββίδης). Δουρμούσης, Κρινίτσας, Παπαδόπουλος Δ., Πολύζος, Παναγιωτούδης (46′ Καραμπάς), Δεμιρτζόγλου (60′ Ανδριόπουλος), Παπαδόπουλος Β., Ταουσιάνης (60′ Πολυζωίδης), Πόποβιτς

Σκόρερ: 7′ Πόποβιτς, 16′ Παπαδόπουλος Β., 25′ Νταουσιάνης, 37′ Πολύζος, 39′ Κρινίτσας, 40′ Παπαδόπουλος Β. 47′ Ταουσιάνης, 51′ Παπαδόπουλος Β. πέναλτι, 73′ Καραμπάς, 75′ 90′ Πολυζωίδης

Διαιτητής: Δελήπαλτας (Κιλκίς)

ΠΗΓΗ:olapaok.gr