ΠΑΟΚ-Άρης 1-2

Δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα το τελικό σκορ στο σημερινό (31/10) ματς του ΠΑΟΚ με τον Άρη στο πρωτάθλημα Κ17 που έγινε στις εγκαταστάσεις της Νίκης Μεσημερίου. Η ομάδα του Θόδωρου Σαββίδη έχασε σωρεία ευκαιριών και στο τέλος βρέθηκε ηττημένη με 1-2, με τους «κίτρινους» να πετυχαίνουν δύο τέρματα στις τρεις ευκαιρίες που έκαναν σε όλο το 90λεπτο.

Ο «Δικέφαλος» έπαιξε μονότερμα τον Άρη, είχε συντριπτική κατοχή της μπάλας, δεν είχε, όμως, την τελική πάσα και την επαφή με το γκολ. Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 150 άτομα που δημιούργησαν θερμή ατμόσφαιρα, χωρίς να συμβεί το παραμικρό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο υπήρξε ισχυρή παρουσία αστυνομικής δύναμης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1′ Έναρξη του αγώνα.

6′ Η ομάδα του ΠΑΟΚ έχει μπει καλύτερα στον αγώνα, έχοντας την κατοχή της μπάλας.

10′ Χωρίς τη μεγάλη φάση τα πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

18′ Λάθος των παικτών του ΠΑΟΚ μέσα στη μεγάλη περιοχή, όμως, οι παίκτες του Άρη δεν μπόρεσαν να το εκμεταλλευτούν.

Πολλές οι φωνές των δύο προπονητών προς τους ποδοσφαιριστές τους.

23′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ταουσιάνη πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

25′ ΓΚΟΛ, 0-1. Η ομάδα του Άρη ανοίγει το σκορ με τον Παλιάτσο. Ήταν μία κάθετη μπαλιά, οι παίκτες του ΠΑΟΚ δε συνεννοήθηκαν σωστά και ο παίκτης του Άρη βρέθηκε σε θέση τετ α τετ.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ δείχνουν επηρεασμένοι από το γκολ που δέχθηκαν και κάνουν εύκολα το λάθος στο χώρο του κέντρου.

33′ Καλό σου του Πολύζου, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας του Άρη.

35′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει το σκορ. Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε απέναντι από από τον γκολκίπερ του Άρη, το σουτ του όμως έγλειψε το κάθετο δοκάρι.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ έχει αυξήσει την πίεση της και προσπαθεί να ισοφαρίσει το σκορ, πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

39′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πόποβιτς έκανε μια ωραία προσπάθεια, όμως, το σουτ που επιχείρησε έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

42′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη. Ο Τσιπούρας στη θέση του Λένου.

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο προπονητής της Κ20, Νίκος Κολομπούρδας.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Λήξη ημιχρόνου

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Παρών στον αγώνα και ο παλαίμαχος άσος του «Δικεφάλου», Γιώργος Κωστίκος.

Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαββίδης θα πάρει τη θέση του Πόποβιτς και ο Καρατζάογλου στη θέση του Πολύζου.

Κίτρινη κάρτα στον Σούνα για καθυστέρηση.

55′ Πολύ καλό σουτ του Δεμιρτζόγλου, η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

58′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. ο Παπαδόπουδος Δ.Χ θα πάρει τη θέση του Ταουσιάνη..

60′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Μπελούλης στη θέση του Δημητρακόπουλο.

Η ομάδα του ΠΑΟΚ έχει μπει δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, δεν μπορεί να δημιουργήσει τις ευκαιρίες για την ισοφάριση.

65′ Αλλαγή για την ομάδα του Άρη. Στον αγώνα θα περάσει ο Λιάρτσης στη θέση του Σούνα.

70′ Καλό σουτ του Δεμιρτζόγλου, η μπάλα φεύγει άουτ.

73′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίσει τον αγώνα. Κάθετη πάσα του Παναγιωτούδη στον Σαββίδη, ο τελευταίος πλάσαρε μόλις άουτ.

74′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους «ασπρόμαυρους». Πολύ δυνατό σουτ του Παπαδόπουλου απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

76′ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κωσταντινίδης στη θέση του Δουρμούση.

77′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Βραχνός στη θέση του Παλιάτσου.

79′ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Κουνουπάκης θα πάρει τη θέση του Γεωργιάδη.

80′ Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ανδριόπουλος αντί Δεμιρτζόγλου.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ έχουυ αυξήσει την πίεση και προσπαθούν να πετύχουν την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

89′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-1. Μετά από φάση διαρκείας, ο Καρατζάογλου με σουτ ισοφαρίζει

90’+3′ ΓΚΟΛ, 1-2. Όλοι οι παίκτες του είχαν βγει μπροστά για να κάνουν το 2-1 και σε αντεπίθεση των «κιτρίνων», ο Βραχνός με σουτ κεαραυνό έξω από την περιοχή πέτυχε το νικητήριο γκολ για τον Άρη.

90΄+4΄ Φάουλ εκτός περιοχής για τον ΠΑΟΚ. Ο Παπαδόπουλος Β. εκτέλεσε απευθείας, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι!

Λήξη αγώνα

ΜΙΚΡΑ-ΜΙΚΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ

10.30 Ανακοινώθηκαν οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Tαχματζίδης, Καραμπάς, Δρουμούσης, Βαγγλής, Παπαδόπουλος Β. Πολύζος, Παναγιωτούδης, Δεμιρτζόγλου, Ταουσιάνης, Πόποβιτς, Κρινίτσας

Άρης: Παπαδόπουλος, Μιλίτσης, Κυριακόπουλος, Τουκλερίδης, Μαστροδήμος, Αντωνιάδης, Γεωργιάδης, Λένος, Παλιάτσος, Δημητρακόπουλος, Σούνας

10.38 Υπάρχει στο γήπεδο η ομάδα σεκιούριτι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, αλλά και ισχυρή αστυνομική δύναμη.

10.42 Στο γήπεδο βρίσκονται πάνω από 50 άτομα.

10.50 Οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων μπήκαν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες και να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.

10.58 Οι ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο με το διαιτητικό τρίο.